Монако победи Цървена звезда с 4:1 в мач от 6-ия кръг

...

Монако изхвърли Цървена зведа от евротурнирите

Монако победи Цървена звезда с 4:1 в мач от 6-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа на УЕФА. Мачът се организира на " Стад Луи II ".

В петата минута немският нападател на Монако Кевин Фоланд откри резултата след пас от Кай Енрике. В 27-ата минута Фоланд вкара втори гол, а този път асистенцията беше на Крепин Диата.
 Реал (Сосиедад) - Манчестър Юнайтед 0:1 в Лига Европа
Реал (Сосиедад) загуби борбата с Ман Юнайтед, само че завоюва войната

Единственият гол на стадион " Реале Арена " означи Гарначо в 17-ата минута

В 50-ата минута бранителят на Цървена Милан Родич вкара гол в личната си мрежа, а 4 минути по-късно Гелор Канга върна един гол за гостите.

Фоланд оформи своя хеттрик в 87-ата минута, а с това и крайния резултат.

Така Монако стигна до плейофите на Лига Европа, заемайки второто място в класирането на група " H ". Цървена звезда приключва шампионата на четвърто място и се сбогува с Европа

Първото място зае Ференцварош, който загуби мача си Трабзонспор с 1:0. Турците ще играят в Лигата на конференциите.